• WSPÓLNE ZAJĘCIA DZIECI I RODZICÓW 1

    02.10.2015

    Dnia 02.10.2015r.w oddziale przedszkolnym „C” odbyło się wspólne zajęcie dzieci i rodziców, podczas którego został ugotowany pyszny kompot.  Jabłka na kompot zostały zerwane w czasie wycieczki do sadu. Celem zajęcia była integracja środowiska przedszkolnego i domowego w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kompotu Paniom:  Annie Czaplickiej oraz Katarzynie Nabagło, a Pani Paulinie Andrzejczak za pyszne jabłka z sadu.

                                                                  Wychowawczyni: D. Myślińska

  • JESIEŃ W SADZIE

    W ramach bloku tematycznego "Jesien w sadzie" dzieci z oddziału przedszkolnego B wykonywały samodzielnie sałatkę owocową. Po zakończonej pracy nastapiła oczekiwana chwila - spożywanie posilku. Wszystko było smaczne i bardzo zdrowe.

  • WYCIECZKA DO NADGOPLAŃSKIEGO PARKU TYSIĄCLECIA

    Dnia 22 września 2015 r., pod opieką nauczycieli: Doroty Mądry i Agnieszki Wojtasik,uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w lekcji przyrody, która odbyła się na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. W siedzibie NPT w Kruszwicy uczniowie dowiedzieli się, jak powstał park, jaki obszar zajmuje oraz jakie zwierzęta go zamieszkują. Następnie w Rysiówce mieli możliwość zobaczenia jak działają fotopułapki, a z wieży widokowej podziwiali piękno parku.

  • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO BISKUPINA

    16.09.2015

    Smaki w przeszłości - XXI Festyn Archeologiczny w Biskupinie

    Dnia 16 września 2015r.z 34 uczniów z klasy IV i V pojechało się na wycieczkę do Biskupina. Pogoda dopisywała, dlatego wszyscy uczestnicy mogli spokojnie zwiedzać i uczestniczyć w wybranych przez siebie warsztatach. Najpierw udaliśmy się do osady łużyckiej (VIII w.p.n.e.). Zafascynowani widokiem bramy obronnej, rekonstrukcji domów, i wału weszliśmy do osady. Wnętrza domów niczym nie przypominały dzisiejszych mieszkań. W każdym mieszkaniu był przedsionek i jedna izba, panował półmrok. To jednak nie przeszkadzało w pozostaniu  i uczestniczeniu w warsztatach rękodzielniczych np. wyrabianiu koralików, lepieniu i ozdabianiu naczyń glinianych, grach średniowiecznych, konkursach w rozpoznawaniu drewna i zbóż. Po wyjściu z chat na placu trwały pokazy tańców szkockich. Śmiałkowie mogli poddać się karze w postaci zamknięcia za drewniane kratki, zakucia w dyby, czy przywiązania do pręgierza. Jak co roku dla uczestników festynu organizatorzy przygotowali pokaz walk. w tym roku była to walka wojów średniowiecznych. Z osady łużyckiej wycieczkowicze udali się do zagrody Wiszy, a potem do osady wczesnośredniowiecznej i muzeum. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w warsztatach czerpania i zdobienia papieru. Czas minął szybko i trzeba było wracać do domów. Uczestnicy oczywiście nie omieszkali zakupić pamiątek, wśród których nie zabrakło mieczy, hełmów, tarczy, naczyń glinianych, mini makiet Biskupina itd.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 I PASOWANIA NA UCZNIA

    03.09.2015

    Uczniowie naszej szkoły nowy rok szkolny rozpoczęli msza świętą  w miejscowym kościele pw. św. Jana Chciciela, którą w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły odprawił proboszcz parafii ks. Stefan Łątka. Po eucharystii wszyscy udali się na teren szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyła sie dalsza część uroczystości. Przybyłych na uroczystość uczniów, rodziców, nauczycieli i gości powitała dyrektor szkoły Alicja Ossowska. W roku szkolnym 2015/2016 w naszej szkole zorganizowano 10 oddziałów, w tym 3 przedszkolne i 7 oddziałów szkolnych. Razem w szkole będzie się uczyło 192 uczniów.

       

    Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na prawowitych uczniów naszej szkoły.  Dzieci ślubowały na sztandar szkoły, a następnie pani dyrektor dokonała pasowania magiczną kredką. W tym roku po raz pierwszy w ławkach naszej podstawówki zasiądzie 22 uczniów: Hanna Andrzejczak, Alan Banasik, Nicola Boniec, Zofia Gierba, Fabian Jabłoński, Marcel Kamiński, Marcel Koch, Joanna Korzeniewska, Zuzanna Korzycka, Aleksandra Kosmalska, Karolina Kozłowska, Olga Krysińska, Nicola Miedzińska, Patryk Nadzieja, Brajan Skowroński, Wiktoria Stachowiak, Mikołaj Szydłowski, Bartosz Szyszka, Dominik Toda, Amelia Wróblewska, Paweł Wysocki, Wiktor Zgórski, a wychowawczynią pierwszej klasy będzie pani Małgorzata Zawadzka.

  • PROJEKTY I PROGRAMY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

    Programy i projekty realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016:

  • ZAJĘCIA DODATKOWE PROWADZONE W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  • Bezpieczne wakacje

    Nasza szkoła dołączyła do akcji "Bezpieczne Wakacje"

    Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

    Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

    Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

     


     

  • Wykaz podręcznikółw na rok szkolny 2015/2016

    Można już zapoznać się z wykazem podręczników na nowy rok szkolny, który przedstawiamy w załączniku. Teraz przed nami wakacje. Ale kto wie. zapobiegliwi już mogą kupić podręczniki. Oczywiście uczniowie klas I, II i IV otrzymają podręczniki darmowe.

     

    Szkolny_zestaw_podrecznikow_na_rok_szkolny_2015.2016.docx

  • I Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej- Dąbrowa 2015r.

    Dnia 13 czerwca 2015r. 39 Drużyna Harcerska z Wójcina w składzie: Dominika Dzwoniarkiewicz, Agata Hyży, Katarzyna Lewandowska, Julia Siwińska i Szymon Śiwiński pod opieką drużynowej Doroty Olejniczak wzięła udział w I Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Dąbrowie. Organiztorami festiwalu byli: Komenda Hufca im. Jana Kilińskiego w Mogilnie oraz Urząd Gminy w Dąbrowie. Uczetnikami byli zuchy, harcerze i harcerze starsi z tereniu powiatu mogileńskiego. Do konkursu stanęło około 40 wykonawców z 9 drużyn harcerskich. Celem konkursu było przede wszystkim zaprezentowanie dorobku gromad zuchowych i drużyn harcerskich oraz aktywizacja w zakresie wzbogacania repertuaru harcerskiego. Wykonawcy prentowali dwie piosenki; jedną harcerską, drugą z repertuaru piosenek turystycznych. Festiwal odbywał się pięknej scenerii parku w Dąbrowie, gdzie znajdował się amfiteatr. Po występie zespołu "Szczepanowianie" odbyły się przesłuchania konkursowe. W czasie występów publiczność, zuchy i harcerze mogli korzystać z poczęstunku oraz dopingować oklaskami uczestników. Kulminacyjnym punktem festiwalu było ogłoszenie wyników. Zdobyliśmy I miejsce, II Szczepanowo, III Dąbrowa. W radosnych nastojach poszliśmy piec sobie kiełbaski przy ognisku i dzielić się wrażeniami po konkursie. Na każdym kroku spotykaliśmy się z życzliwością i gościnnością gospodarzy. Żal było wyjeżdżać. Wszyscy mówili "do zobaczenia za rok".

                 

  • Z wizytą w drukarni

    03.06.2015

    Dnia 3 czerwca 2015 uczniowie klasy IV i V naszej szkoły wybrali się na wycieczkę edukacyjną do drukarni ,,Pozkal” w Inowrocławiu.

    Gościnny właściciel udostępnił zakład grupie młodych, ciekawych powstawania różnych materiałów poligraficznych. Uczniowie poznali cały proces technologiczny - od projektu graficznego, przygotowywanego na komputerze, po finalny produkt, który trafia do klienta.

    Pracownicy firmy szczegółowo omówili zadania, jakie wykonują i dokładnie zapoznali zwiedzających z poszczególnymi stanowiskami pracy. Uczniowie zobaczyli, jak działają i jaką pracę wykonują maszyny drukarskie.

    Na zakończenie dzieci dostały upominki. Książki, mapy, notesy i kalendarzyki, wydrukowane w inowrocławskim „Pozkalu”, będą dla uczniów pamiątkami udanej wizyty. Uczniowie  szkoły bardzo dziękują właścicielowi i wszystkim pracownikom drukarni za bardzo pouczającą lekcję i niezwykle ciepłe, życzliwe przyjęcie.

    Pomysłodawczynią i organizatorką wyjazdu była polonistka Arleta Derecka.

     

  • V Powiatowy Bieg Patrolowy - Kurzebiela 2015

    02.06.2015

    Dnia 2 czerwca 2015r. na terenie Leśnictwa Kurzebiela odbył się V Powiatowy Harcerski Bieg Patrolowy zorganizowany przez 13 Drużynę Harcerską „Nieprzetartego Szlaku” im. Mikołaja Kopernika w Strzelnie i Komendę Hufca ZHP im. Jana Kilińskiego w Mogilnie. W biegu uczestniczyło 8 patroli 6- osobowych: zuchów, harcerzy młodszych, starszych i wędrowników.

    ·                                                    

      Trasa biegu:

    Bieg odbył się na trasie ok. 4 km w terenie leśnym, na którym wyznaczonych zostało 5 punktów kontrolnych. Uczestnicy odpowiadali na pytania z następujących dziedzin: ogólna wiedza harcerska, samarytanka, terenoznawstwo, przyrodoznawstwo, wykazanie się sprawnością fizyczną, pionierka.

    Drużynę Harcerską im. Władysława Sikorskiego działającą przy naszej szkole reprezentowali: dh Dominika Dzwoniarkiewicz, dh Agata Hyży, dh Katarzyna Lewandowska, dh Filip Konieczka, dh Szymon Siwiński. Harcerzami opiekowała się drużynowa phm. Dorota Olejniczak. Trasa była trudna, trzeba było uważnie śledzić znaki patrolowe, dobrze odpowiadać na punktach kontrolnych. Po podliczeniu wyników okazało się, że wypadliśmy nieźle. Jeśli chodzi o wynik punktowy zdobyliśmy II miejsce, ale gorszy wynik czasowy w ostateczności dał nam III miejsce. Był to dla nas ogromny sukces, gdyż wszyscy uczestnicy byli po raz pierwszy na tym biegu. Organizatorzy ponadto przygotowali dla uczestników grochówkę, drożdżówki, napoje, kawę i herbatę. Atrakcją było ognisko, gdzie każdy mógł upiec sobie kiełbaski. Gdy wszystkie patrole zakończył bieg odbyło się spotkanie przy ognisku i wspólne śpiewanie piosenek harcerskich. Bieg zakończył się zbiórką podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Zwyciężyła Drużyna wędrowników działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Strzelnie. Drugie miejsce przypadło DH ze Strzelec, a trzecie DH z Wójcina. Wspólny krąg przyjaźni zakończył imprezę.

    Wróciliśmy pełni miłych i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy druhowi Arkadiuszowi Przybyszewskiemu, który jest inicjatorem tego biegu już po raz piąty.

     

  • Dzień Dziecka

    01.06.2015

    Dzień Dziecka - 1 czerwca 2015r.

    W tym roku wreszcie trafiliśmy na dobrą pogodę. Dzień był prawdziwie piknikowy. Dzieci i młodzież w tym dniu spędzały aktywnie czas. Na początku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby przeprowadzić turniej "FAMILIADA". W turnieju brali udział przedstawiciele wszystkich klas w szkole.  Imprezę prowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Renata Podhorodecka. Po emocjach turnieju uczniowie udali się na boisko sportowe. Klasy IV - VI przeprowadziły mecze piłki nożnej. Ciekawie zapowiadał się turniej tenisa stołowego zorganizowany przez członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet "Malwa". W turnieju uczestniczyli uczniowie ćwiczący grę w tenisa pod kierunkiem p. Anny Masłowskiej. Turniej zakończył się wręczeniem pucharów i nagród za zdobyte miejsca przez fundatorów – Stowarzyszenie „Malwa” na czele z przewodniczącą p. Emilią Różańską. Wychowawcy klas I- III zorganizowali piknik na boisku. Dzieci przebywały na kocach i mogły brać udział w ulubionych zabawach, grach, bawić się przyniesionymi zabawkami. Rada Rodziców natomiast przygotowała poczęstunek, słodycze i napoje. Dzień Dziecka upłynął w wesołym nastroju. Dzieci zrelaksowane i zadowolone wracały do domów.

  • Dzień Matki - 26 maja

    26.05.2015

    "Bo tylko Ty się dla nas liczysz Mamo,

    A serca nasze chcą dla Ciebie bić.

    Kochamy Cię najmocniej i życzymy

    byś mogła długo i szczęśliwie żyć..."

    Uroczystość z Okazji Dnia Matki odbyła się w Kościele w Wójcinie. Społeczność szkolna zaprosiła wszystkie mamy na godz. 17.00. Ks. proboszcz Stefan Łątka odprawił Mszę Św. w intencji matek. Po jej zakończeniu uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny pod kierunkiem Doroty Olejniczak i Arlety Dereckiej oraz wychowawców klas, począwszy od dzieci z przedszkola, aż do klasy szóstej.

                  

  • "Witaj Majowa Jutrzenko" - apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    04.05.2015

    Dnia 4 maja 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy swięto uchwalenia pierwszej w Polsce konstytucji. Z tej okazji uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem p. Doroty Mądry przygotowali apel. Uczniowie przypomnieli jak ważne znaczenie dla rozwoju demokracji mialo uwalenie tego dokumentu.

  • Powiatowe drużynowe eliminacje BRD

    15.04.2015

    Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

        Dnia 15 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Strzelnie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Dominika Dzwoniarkiewicz, Marta Lewandowska, Szymon Siwiński i Piotr Winiecki (wszyscy z kl.5) zwyciężyli w eliminacjach gminnych i wzięli udział w eliminacjach powiatowych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: najpierw uczestnicy pisali test składający się z 20 zadań (w tym 10 pytań dotyczyło sytuacji na skrzyżowaniu) oraz z jazdy rowerem na torze sprawnościowym. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna z Dąbrowy, II drużyna z Kwieciszewa, a III miejsce było naszym udziałem.

       

  • zajecia otwarte

    25.03.2015

    Zajęcie otwarte i warsztat w oddziale przedszkolnym c

         

    25 marca 2015r. w oddziale przedszkolnym odbyło się zajęcie otwarte pozwalające rodzicom poznać środowisko, w którym przebywa ich dziecko. Zajęcia, w których rodzice mogą bezpośrednio uczestniczyć, cieszą się dużym powodzeniem. Głównym celem była prezentacja zachowania i umiejętności dziecka na tle grupy oraz zacieśnienie więzi emocjonalnych między dziećmi a rodzicami. Zorganizowałam też warsztat dla rodziców pozwalając rozkwitąć nierzadko ukrytym talentom plastycznym. Tematem przewodnim były świąteczne kartki z życzeniami. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Wiele radości przyniósł spacer, podczas którego dzieci szukały ukrytych prezentów pozostawionych przez "Zająca". Po powrocie w szkolnej stołówce czekała na nas ciepła herbata oraz wielkanocna baba upieczona przez babcię jednego z wychowanków oraz inne pyszności. Dziekuję rodzicom za przybycie, wspaniałą zabawę i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych.

    wych. D. Myślińska

  • XVIII Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej w Jeziorach Wielkich

    29.03.2015

    Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej im. Ks. Władysława Matuszczaka

    Dnia 29 marca 2015r. w Jeziorach Wielkich odbył się po raz 18-ty konkurs piosenki religijnej.  Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników: Franciszek Stefański (kl.3), Katarzyna Lewandowska (kl.5), Agata Siwińska (kl.5) i Julia Siwińska (kl.5). Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I- III. klasy IV – VI i gimnazjum. Organizatorzy konkursu przewidzieli w każdej kategorii wiekowej przyznać I miejsce i wyróżnienie, które wyłonić miało trzyosobowe jury. W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Gabriela Butkowska  (SP Jeziora Wielkie) za piosenkę „Schowaj mnie pod skrzydła swe”. Wyróżnienie otrzymał Franciszek Stefański (SP Wójcin) za wykonanie piosenki pt.  „Będę tańczył przed Twym tronem”.  Wyróżnienie  zdobyte przez Franka jest miłą niespodzianką, gdyż był to debiut Franka na scenie w konkursie piosenki. Ponadto jury wyróżniło również Joannę Kobielską (SP Jeziora Wielkie) za piosenkę pt. "List do Boga" i najmłodszą uczestniczkę konkursu Aleksandrę Małecką za wykonanie piosenki pt. "Od rana do nocy".  W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Katarzyna Lewandowska (SP Wójcin) za wykonanie piosenki pt. „Hymn o miłości Św. Pawła” z repertuaru K. Aszyk. Wyróżnienie trafiło do Klaudii Wietrzykowskiej (SP Jeziora Wielkie) za wykonanie utworu pt. "Słowiański".

       

  • Zajęcia otwarte oraz warsztaty w przedszkolu

    26.03.2015

    Dnia 26 marca 2015r. w grupie 3-4 latków odbyły się otwarte zajęcia oraz warsztaty o tematyce Świąt Wielkanocnych. Przybyłe mamy wspólnie z dziećmi uczestniczyły w zaproponowanym zajęciu. Podczas warsztatu wszyscy wyróżnili się dużą pomysłowością i inwencją twórczą wykonując wielkanocne pisanki. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały przydzielone zadania i z dużym zaciekawiewniem czekały na efekt końcowy. Powstałe pisanki były kolorowe i ciekawe, cieszyły "oko". Po zakończonej pracy dzieci wyszły na szkolny ogród i poszukały ukrytych niespodzianek od wielkanocnego zająca. Poszukiwania były dużą frajdą. Drobne upominki, które dzieci znalazły w gnizadkach ufundowała mama Wojtka, za co bardzo dziękujemy. heart

  • Warsztaty w klasie 4

    W dniu 26.03.2015 odbyły się w klasie 4 warsztaty integrujące pod hasłem ,,Stop uzależnieniom!". Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną pt. ,,Współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi", którą przygotowała wychowawczyni Arleta Derecka. Następnie przystąpiono do części warsztatowej, podczas której czwartoklasiści wraz z rodzicami wykonali w grupach plakaty dotyczące omawianych uzależnień. Uwzględniono zagrożenia XXI wieku, takie jak internet, gry komputerowe czy telefon. Spotkanie przebiegło miłej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wójcinie
    Wójcin 59, 88-324 Jeziora Wielkie
  • 52 318 73 11
    pspwojcin@interia.pl
    Adres skrzynki ePUAP:
    /SPWOJCIN/skrytkaESP

Galeria zdjęć