11 czerwca 2021r. delegacja z naszej szkoły w składzie: Poczet Sztandarowy – Hanna Wróblewska, Filip Gościak i Sandra Wyrębska i Samorząd Uczniowski – Wojciech Politowski, Kinga Szydłowska, Natalia Wojtasik wraz z dyrektorem szkoły wzięli udział w Święcie Ułanów Chrobrego” w Lesznie. Delegacja z naszej szkoły noszącej imię Powstańców Wielkopolskich, została zaproszona przez Komitet Organizacyjny: Urząd Miasta w Lesznie oraz Polski Klub Kawaleryjski. Na uroczystość święta Pułkowego 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich złożyły się: Msza św. w Bazylice pw. św. Mikołaja w Lesznie, uroczysty apel na Rynku Starego Miasta, przemarsz ułanów ulicami miasta, złożenie kwiatów przy pomniku 17. Pułku Ułanów, zakończenie.
17. Pułk Ułanów powstał w 1919 roku w Gnieźnie jako oddział ochotniczy z numerem 3. Do tego konnego oddziału wstępowało wielu ochotników, również z naszych okolic, chcących walczyć o naszą wolność. W sierpniu 1919 roku pułk otrzymał numer 17. Po wojnie polsko- bolszewickiej został przeniesiony do Leszna. Stacjonował tam do wybuchu II wojny światowej 1 1939 roku. 17. Pułk Ułanów Wielkopolskich nazywany był często Pułkiem Gnieźnieńskim.
9 czerwca 2021r. na zaproszenie dyrektora szkoły odbyły się wrsztaty dla rodziców uczniów klas I- VIII pod hasłem "Powrót do szkoły po okresie pandemii i nauczania zdalnego". Szkolenie przeprowadzili specjaliści z PPP z Mogilna.
Dnia 10.06.2020 Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości baśni i legend. Do zmagań przystąpiło sześć uczennic z klasy 3. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwyciężczynie: I miejsce-Helena Szymczak, II miejsce- Weronika Derenda , III miejsce- Nikola Chudy.
Udział wzięły też- Gabriela Dymarkowska, Nikola Maciejewska oraz Nikola Pryka.
Wszystkie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy!
W dniach 15 – 17.06.2021r. o godzinie 17:00 ( stołówka szkolna - wejście oznaczone kolorem czerwonym ) odbędą się zebrania organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022.
Harmonogram spotkań:
15.06.2021r. – rodzice dzieci rocznika 2016
16.06.2021r. – rodzice dzieci rocznika 2015
17.06.2021r. – rodzice dzieci grupy najmłodszej
Spotkania odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły.
Zapraszamy
Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych
Dnia 1 czerwca (wtorek) 2021r. obchodziliśmy Dzień Dziecka. Mimo pochmurnej pogody w szkole było gwarno i wesoło. Dzieci przyniosły koce, gry i inne gadżety, które wykorzystały do zabawy w małych grupach. Na boisku sportowym odbyły się mecze piłkarskie między klasami IV- VIII. Wiele radości sprawiły dzieciom niepodzianki od fundatorów, a były to m. in.
- paczki - GOKiR
- lody - p. Emilia Lewandowska, p. Anna Winiecka, p. A. Maciejewska
- truskawki - p. Paweł Wasilewicz
- cukierki - Rada Sołecka i p. soołtys Agnieszka Maciejwska
Życzenia w imieniu Rady Paedagogicznej wszystkim dzieciom złożył dyrektor szkoły p. Paweł Politowski.
Dnia 31.05.2021r. klasy I-III i odziały przedszkolne brały udział w spotkaniu online na temat "Zdrowa Ziemia" w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Podczas spotkania głos zabrali specjaliści z zakresu ekologii i ochrony środowiska, którzy wypowiadali się na temat istoty dbania o naszą planetę. Poruszane były następujące tematy:
- Jak dbać o środowisko?
- Czym jest ekologia?
- Jak poprawnie segregować odpady?
- Co to jest smog?
- Jakie znaczenie dla środowiska i człowieka mają pszczoły?
Była to fascynująca podróż do świata ekologii.
W maju obok budynku OSP w Wójcinie „zaczęło bić serce” – pojemnik na plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczany jest na potrzeby osób niepełnosprawnych. Pojemnik powstał z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej i OSP z Wójcina, a sfinansowany przez mieszkańców tej wsi. Uczniowie naszej szkoły już od wielu lat licznie i ofiarnie uczestniczą w charytatywnej akcji zbierania nakrętek. Teraz swą ofiarnością przyłączają się do powstałej inicjatywy. Przyłącz się do niej i TY!
Samorząd Uczniowski
Abyś zawsze przy nas była
najpiękniejsza i jedyna
mądra, dobra, ukochana
taka bliska – nasza mama.
Dnia 26 maja 2021r. (środa) uczniowie naszej szkoły po Mszy Św. o godz. 17.00 w Kościele w Wójcinie zaprezentowali program słowno -muzyczny pt. „Kocham Cię Mamo”. W uroczystości udział wzięli: Nadia Szydłowska, Aleksandra Zawadzka, Brajan Lizik, Wiktoria Stachowiak, Anna Nalazek i Kinga Szycdłowska. Uczniowie wystąpili pod kierunkiem p. Doroty Olejniczak i p. Arlety Dereckiej.
Od 31 maja 2021r. (poniedziałek) wszystkie klasy wracają do nauki stacjonarnej.
1 czerwca 2021r. (wtorek) przypada Dzień Dziecka. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. Od godz. 8.00 uczniowie biorą udział w grach, zabawach oraz rozgrywkach sportowych. Wszyscy wracają do domów po piątej lekcji.
Dnia 26 maja 2021r. po Mszy Św. o godz. 1700
w Kościele Parafialnym w Wójcinie
uczniowie naszej szkoły zaprezentują program słowno-muzyczny
z okazji
DNIA MATKI
zaprasza
Społeczność szkolna
Dnia 20 maja w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Turnieju Słowa 2021 ,,Dzieci mają głos”. W kategorii klas VII-VIII naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wojciech Politowski i Kinga Szydłowska z klasy VIIb oraz Kacper Dokładny, Patrycja Kozłowska i Ewa Sutor z klasy VIII, Maja Czaplicka z klasy IV, Dominik Toda z klasy VI.
Do Finału Turnieju, który odbędzie się w czerwcu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury W Bydgoszczy zakwalifikowali się: Ewa Sutor-I miejsce, Patrycja Kozłowska-II miejsce oraz Kinga Szydłowska- III miejsce. W kategorii klas IV- VI do finału zakwalifikowała się - Maja Czaplicka.
Z klas I- III wyróżnienia w powiecie zdobyli Maja Derenda i Oliwier Kruszyna.
eduresized_Maja_i_Oliwier.recytacja.powiat.jpg
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W maju odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Jeziorańska Strofka". Ze względu na obostrzenia każdy uczestnik miał wyznaczoną godzinę recytacji.
W kategorii klas 1- 3 przyznano następujące miejsca:
I – Maja Derenda kl. I
II – Nicola Chudy kl. III
III – Magdalena Kuchnicka kl. III
W kategorii klas 4 - 6 przyznano miejsca:
I – Oleksandra Kosmalska kl. VI
II – Nicola Boniec kl. VI
III – Maja Czaplicka kl. IV
Gratulujemy!
W dniu 18 maja 2021r. zakończono w naszej szkole zbiórkę pieniężną w ramach akcji „Góra Grosza”. Ze względu na pandemię i tryb nauczania zdalnego akcja była ograniczona. Udało się jednak zebrać i przekazać na rachunek Towarzystwa Nasz Dom 4 kg monet o łącznej wartości 50zł. Mamy nadzieję, że choć w małej części, ale przyczyniliśmy się do poprawy sytuacji naszych kolegów i koleżanek wychowujących się poza własną rodziną.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mogilnie zorganizowała konkurs plastyczny „DBAM O ZDROWIE”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, co jest szczególnie ważne podczas trwającej pandemii COVID-19. Konkurs miał się również przyczynić do wzrostu świadomości dzieci na temat konieczności dbania o swoją formę zdrowotną, kondycję fizyczną i psychiczną. Nagrodę specjalną w tym konkursie zdobył Oliwier Kruszyna z klasy I.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązuje od 17 maja 2021 r.
Autobus nr 1
Nowa Wieś - 7.05
Pomiany - 7.10
Kożuszkowo - 7.15
Siedlimowo - 7.25
Lenartowo - 7.30
Wola Kożuszkowa - 7.35
Autobus nr 2
Proszyska - 7.15
Przyjezierze - 7.25
Wysoki Most - 7.35
Gaj - 7.40
Uczniowie naszej szkoły i przedszkolacy chętnie i licznie dołączyli do akcji zbiórki nakrętek dla Eweliny z Wilczyna, aby w ten sposób udzielić jej pomocy. W piątek 7 maja 2021r. odbyło się przekazanie zebranych nakrętek, po które przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorach Wielkich.
Akcja jednak na tym się nie kończy. Dziękując za dar serca, zapraszamy do dalszego udziału w niesieniu pomocy.
W lutym br. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2021- Rokiem Konstytucji 3 Maja. Uchwalony przez Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego akt wprowadził trójpodział władzy, niósł gwarancje swobód obywatelskich, tolerancję i wartości Oświecenia. Jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.
Zapraszamy Was do bliższego zapoznania się z tą tematyką na stronach internetowych:
https://www.youtube.com/watch?v=y08GQFZI7F4
https://www.youtube.com/watch?v=wCsmTBkxy5I
Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
Dziękujemy dzieciom z oddziałów przedszkolnych, którzy podczas zajęć opowiadały na fladze Rzeczpospolitej Polskiej oraz wykonały chorągiewki biało- czerwone. Panie wychowawczynie przybliżyły dzieciom tematykę świat majowych również poprzez filmy edukacyjne. Miłym akcentem był wiosenny spacer z chorągiewkami. Wszystkich uczniów wraz z rodzicami zachęcamy do udekorowania swoich domów, okien czy balkonów flagą biało – czerwoną. Będzie nam miło jak wstawicie zdjęcia z uczczenia Dnia Flagi RP na swoich profilach na Facebooku.
Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce jest świętem państwowym od 1950 roku. Święto wprowadziła w 1889 r. II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8- godzinnego dnia pracy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Dzie%C5%84_Solidarno%C5%9Bci_Ludzi_Pracy