W dniu 22.10.2021 uczniowie Kinga Szydłowska, Natalia Wojtasik, Wojciech Politowski jako przedstawiciele samorządu szkolnego uczestniczyli w konferencji naukowej z cyklu „Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”.
Temat przewodni tegorocznej konferencji to :”Adaptacja do zmian klimatu, a zasoby wodne Wielkopolski.
Konferencja składała się z dwóch sesji plenarnych na których uczniowie wysłuchali wykładów:
Uczniowie mieli również możliwość wziąć udział w warsztatach - Edukacja wodna w szkole.
W czwartek 21 października 2021r. uczniowie klas I-III wybrali się do pobliskiego lasu, aby zdobywać wiedzę przyrodniczą w warunkach do tego jak najbardziej efektywnych, czyli w naturalnym środowisku. Każda z klas realizowała treści programowe stosownie do swojego poziomu kształcenia. Taki sposób realizacji zagadnień przyrodniczych sprzyja wzmocnieniu edukacji ekologicznej w naszej szkole i rozwija u uczniów odpowiedzialność za środowisko naturalne.
Dnia 14 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego : Wojciech Politowski i Kinga Szydłowska, którzy nawiązali do historii tego święta oraz złożyli z tej okazji życzenia pracownikom naszej szkoły. Następnie uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Lewandowskiej przedstawili montaż słowno - muzyczny. Wystąpiła również grupa teatralna pod kierunkiem pani Joanny Leśniewskiej- Kowalskiej. Następnie uczniowie wręczyli nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi własnoręcznie wykonane laurki. Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor szkoły – Paweł Politowski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oraz podziękował za przygotowanie uroczystości.
Dnia 13.10.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie klasy VIII a i VIII b przygotowali program słowno – muzyczny pt. „Nie lękajcie się”.
Przypomnieli nauczanie Jana Pawła II, który zachęcał Kościół do odwagi. Zaprezentowali postawy bohaterów biblijnych, którzy doświadczając lęku zaufali Bogu.
W programie wystąpili: Komasińska Roksana, Leszczyńska Martyna, Lewandowska Karina, Nalazek Anna, Rojewska Kinga, Szydłowska Kinga, Wojtasik Natalia, Zachwieja Amelia, Hejman Kacper, Michalak Filip.
W minioną niedzielę uczniowie wystąpili w GOKiR w Jeziorach Wielkich.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składamy serdeczne życzenia
Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu
oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły.
Życzymy dużo zdrowia oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Dziękujemy sercem za serce
za nauczanie, kształtowanie naszych charakterów i za opiekę.
Samorząd Uczniowski
Dnia 28 września 2021r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w IV Bielickich Dożynkach Młodzieżowych. Uczniowie mieli możliwość poznania kujawskich tradycji dożynkowych, wybierali najładniejsze ozdoby dożynkowe. Następnie zwiedzali obiekty szkolne poznając profile szkoły. Młodzież ze szkoły w Bielicach po przedstawieniu każdego z profilu szkoły przeprowadzała konkursy, w których chętnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony wspólnie czas.
Rzecznik Pasowy Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska skierowała do szkół pismo o następującej treści:
„Zapraszamy uczniów z Państwa szkół do udziału w konkursie TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”. Przedsięwzięcie jest skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat, a jego cel to propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Zadanie konkursowe polega na nagraniu wspólnego występu grupy uczniów i przesłaniu go na adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć na antenie TVP w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” oraz w mediach społecznościowych programu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2021 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie programu https://youcandance.tvp.pl/ oraz w mediach społecznościowych”.
Projekt z języka angielskiego
Klasa II bierze udział w ogólnopolskim projekcie "ENGLISH SPECIAL DAYS", który ma na celu rozbudzenie zainteresowania u dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzenie na zajęciach scenariuszy z zakresu "dni nietypowych". Poniżej prezentujemy prace uczniów dotyczące tematu "AUTUMN IS HERE". Dzieci wykonały piękne jesienne słowniczki.
Dnia 16 września 2021 r. klasa 8a i kl. 8b uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Poznania, do Muzeum Narodowego, aby zwiedzić wystawę czasową pt. „Ze znakiem palmy i półksiężyca. Pułk Ułanów Karpackich 1940-2020”. Uczniowie realizując na lekcjach historii tematykę II wojny światowej mogli uzupełnić wiedzę poprzez zwiedzenie wystawy bogatej w wiele eksponatów i pamiątek związanych ze szlakiem walk Pułku Ułanów Karpackich. Zwiedzający z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania pani przewodnik, a następnie zwiedzili inne galerie muzeum. Jeszcze przed wyjazdem udało się obejrzeć główną atrakcję poznańskiego rynku czyli koziołki na wieży ratuszowej. W wycieczce wzięło udział 28 uczniów.
Dalsze informacje można znaleźć na stronie: https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/113342,Otwarcie-wystawy-Ze-znakiem-palmy-i-polksiezyca-Pulk-Ulanow-Karpackich-1940-2020.html
W tym roku w dniach 11-14 września 2021r. odbył się XXVI Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Festyn Archeologiczny to tradycyjnie program wypełniony atrakcjami. Wszystkie punkty festynowego programu skierowane są do osób w różnym wieku, jednak przygotowano też specjalne atrakcje dla najmłodszych odbiorców. W strefie dziecięcej znajdzie się Zagroda kmiecia, w której można będzie zobaczyć dawniej używane przedmioty codziennego użytku, spróbować swych sił w mieleniu mąki na żarnach obrotowych czy… urządzić pranie z użyciem tary. Na czas Festynu Zagroda Wisza zamieni się w Wioskę Ginących Zawodów, w której będą odbywać się warsztaty rękodzielnicze, a także będzie można obejrzeć narzędzia, jakimi posługiwali się kołodziej i bednarz. Chętni będą mogli także spróbować swych sił w “średniowiecznym paintballu” – strzelaniu z łuku czy przenieść się w przeszłość za pomocą gogli VR.
Źródło: https://www.biskupin.pl/0xxvifestynie/
Z naszej szkoły do Biskupina pojechali uczniowie klas 4- 5 oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach koła regionalnego. Grupa liczyła 29 uczniów.
Uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego rozpoczęła się o godz. 8.30 Mszą Świętą w Kościele w Wójcinie. Liturgię sprawował ks. Proboszcz Stefan Łątka. Do kościoła został wprowadzony poczet sztandarowy, który reprezentowali uczniowie: Filip Gościak, Anna Nalazek i Roksana Komosińska. Dalszy przebieg uroczystości miał miejsce na placu przed szkołą. W uroczystości uczestniczył przedstawiciel organu prowadzącego szkołę – sekretarz gminy p. Grażyna Leśniewska. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn państwowy po czym głos zabrał dyrektor szkoły p. Paweł Politowski oraz p. Grażyna Leśniewska. Pan Dyrektor powitał uczniów, przedstawił organizację roku szkolnego 2021/2022 oraz w kilku słowach nawiązał do dzisiejszej 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po czym uczczono pamięć poległych minutą ciszy. Pani Grażyna Leśniewska życzyła uczniom pomyślnego roku szkolnego i wielu sukcesów w nauce. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W szkole będzie uczyło się 225 przedszkolaków i uczniów w trzech oddziałach przedszkolnych i dziewięciu klasowych.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązuje od 2 września 2021 r.
Autobus nr 1
Siedlimowo - 7.00
Lenartowo - 7.05
Wola Kożuszkowa - 7.10
Nowa Wieś - 7.30
Pomiany - 7.35
Kożuszkowo - 7.40
Autobus nr 2
Proszyska - 7.15
Przyjezierze - 7.25
Wysoki Most - 7.35
Gaj - 7.40
Autobus nr 1
Nowa Wieś - 7.50
Pomiany - 7.55
Kożuszkowo - 8.00
Siedlimowo - 8.05
Lenartowo - 8.10
Wola Kożuszkowa - 8.15
Autobus nr 2
Proszyska - 7.55
Przyjezierze - 8.05
Wysoki Most - 8.10
Gaj - 8.15
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się dnia 1 września 2021 r. (środa)
Porogram uroczystości:
Uroczystość będzie odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2021 r. harcerze z 39 Drużyny Harcerskiej z Wójcina przebywali na biwaku w Przyjezierzu. Biwak odbył się w ramach Harcerskiej Akcji Letniej i był podsumowaniem całorocznej działalności harcerskiej. Podczas biwaku harcerze zamknęli wcześniejsze próby na sprawności i stopnie oraz zdobyli dwie nowe sprawności: przyjaciel przyrody i terenoznawca. Zwyczajem harcerskich biwaków jest wybór ciekawej fabuły, która jest tematem przewodnim podczas zajęć. W tym roku realizowano tematykę: „Woda – królową życia”. Uczestnicy wykonali herby, totemy i ułożyli regulaminy nawiązujące do fabuły biwaku. Wyznaczono oboźnych i przybocznych, którzy pełnili dyżury. Podczas biwaku pracowano metodą harcerską poprzez uczenie w działaniu, system małych grup, twórczy i stale doskonalony program oraz postępowanie zgodne z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim. Uczestnicy pracowali w zastępach, pełnili służbę, słuchali gawęd, śpiewali piosenki, uczestniczyli w podchodach, zwiadach terenowych, majsterce. Nie zbrakło gier sportowych i zbaw. W ramach zajęć tematycznych odbyło się spotkanie z prezesem „Stowarzyszenia „Eko-Przyjezierze” p. Józefem Drzazgowskim, który przeprowadził pogadankę nt. „Znikające jeziora Pojezierza Gnieźnieńskiego na tle światowego problemu zmian klimatycznych i nie tylko”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i można powiedzieć, że było trafnym pomysłem ponieważ pan Józef Drzazgowski jest znakomitym znawcą w tej dziedzinie. W bardzo przystępny sposób opowiadał i rozmawiał z harcerzami, uświadamiając ich, że woda to podstawa życia na Ziemi.
Komendantem biwaku była phm. Dorota Olejniczak, a wspierali ją rodzice: Elżbieta Sobyrayska i Emilia Leszczyńska. W biwaku uczestniczyli: Roksana Komosińska, Martyna Leszczyńska, Aleksandra Leszczyńska, Anna Nalazek, Zofia Szymczak, Dariusz Sobyrayski, Jakub Kornacki, Kamil Masłowski, Oskar Plaskiewicz.
Wszystkim uczniom naszej szkoły
życzymy wspaniałych, beztroskich, pełnych słońca,
a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne
i Pracownicy Szkoły
Zachęcamy do obejrzenia interaktywnej wersji naszej gazetki "Smyk". Znajdziecie tam listę najlepszych uczniów w roku szkolnym 2020/21 oraz gry interaktywne.
Oto link do naszej gazetki:
https://view.genial.ly/5ef00ba00c3e1d0d0c94bf06/presentation-sp-wojcin-201920-wersja-1
W piątkowe popołudnie 17 czerwca 2021r. na boisku szkolnym odbył się ,,Dzień Rodzica”. Członkowie kółka regionalnego działającego w naszej szkole przygotowali dla swoich rodziców muzyczno- słowny podarunek w klimacie kujawskiego folkloru. Uczniowie w strojach kujawskich recytowali wiersze przeplatane ludowymi piosenkami. Po występie dzieci obdarowały swoich rodziców kwiatami i zaprosiły na słodki poczęstunek.
Dnia 25 czerwca 2021 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
godz. 8.00 - Msza Św. w Kościele w Wójcinie,
godz. 9.00 - Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez kl. I- VIII na dziedzińcu przed szkołą,
godz. 10.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych.
Dnia 18 czerwca 2021 w Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyły się eliminacje wojewódzkie w Turnieju Recytatorskim -Turniej Słowa ,,Dzieci mają głos". Naszą szkołę reprezentowały uczennice- Maja Czaplicka w kategorii klas IV-VI, a w kategorii klas VII-VIII uczennice Kinga Szydłowska, Patrycja Kozłowska oraz Ewa Sutor. Jury Konkursu przyznało Nagrodę I Ewie Sutor, a II nagrodę Patrycji Kozłowskiej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy – Podziękowania oraz gadżety Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz słodycze, a nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali karty podarunkowe EMPIK. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Wojewody Kujawsko- Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.
Gratulujemy sukcesu!