rok szkol. 2021/2022

Projekty prowadzone   we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

1.  „Profilaktyka chorób pasożytniczych – owsica, wszawica, świerzb”  w celu ograniczenia szerzenia się chorób pasożytniczych wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

1.  „Przyjazny tornister”-  akcja mająca przestrzegać przed niewłaściwymi  nawykami  związanymi  z noszeniem zbyt ciężkiego tornistra/plecaka które,  mogą przyczynić się do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych dzieci. Ból kręgosłupa, zmniejszenie pojemności płuc, wady statyki, powstawanie negatywnych zmian chodu oraz skrzywienie kręgosłupa,  to wynik nieprawidłowej postawy ciała uczniów spowodowany przez niewłaściwe użytkowanie tornistrów i plecaków szkolnych.

1. "Czyste powietrze wokół nas"-  program edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (tj. 5-6 letnich), ich rodziców i opiekunów. Celem programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

1.  „Skąd się biorą produkty ekologiczne” jest adresowany do dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli oraz do rodziców i opiekunów dzieci. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
  2.  Program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”.