rok szkolny 2023/2024 rok szkolny 2022/2023 Rok szkolny 2021/2022 Rok szkolny 2020/2021 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkol.2018/2019 Rok szkol.2017/2018 oddział A oddział B oddział C opieka przedszkolna O szkole

Przedszkole

Rok szkol.2017/2018

 

WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

 

 

BAJKOWE SPOTKANIE NR 6

Dnia 21.04.2016r. Pani  Szymczak  była gościem czytającym dzieciom z oddziału „C” fragment  książki  Doroty Skwark pod tytułem „Podróże Samoradzika”. Bohaterką jest mała myszka Tiko, która podobnie jak dzieci, wciąż zadaje pytania. Odpowiedzi na nie udziela jej chłopiec o wymownym imieniu Samoradzik.  Dzieci wysłuchały opowieści o przyjaciołach podróżujących po lesie, poznały nowe słowa i ich znaczenie.   Uświadomiły sobie również  konieczności dbania o las i jego mieszkańców. Poczucie humoru myszki i odpowiedzialność chłopca sprawiły, że opowieść o ich przygodzie nie była nudna. Dzieci obdarowane zostały książeczkami zawierającymi ciekawostki o lesie oraz kolorowanki.

Dziękuję  Pani Agnieszce  za poświęcony czas oraz prezenty.

D. Myślińska

 

KONKURSY  W ODDZIALE  „C” – 14.04.2016r.

● Konkurs „Moja kolorowanka jest super”- dla dzieci młodszych:

   I miejsce - Julian Andrzejczak

   II miejsce - Helena Szymczak

● Konkurs „Moje szlaczki są super”- dla dzieci starszych:

  I miejsce - Miłosz Molenda

  II miejsce - Aleksandra Zawadzka, Marcelina Leszczyńska

  III  miejsce - Nadia Szydłowska, Maja Czaplicka

  IV miejsce – Jakub Nabagło, Magdalena Koch, Izabela Zwolińska

GRATULUJĘ !

D. Myślińska

WARSZTATY WIELKANOCNE Z UDZIAŁEM RODZICÓW

Dnia 18 marca 2016 w grupie przedszkolnej 3-4 latków odbyły się zajęcia otwarte oraz warsztaty dla chętnych rodziców. Rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciu związanym tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi. W następnej części dzieci, z pomocą mam, przygotowały świąteczną sałatkę owocową. Największą atrakcją było poszukiwanie upominków, które zostawił wielkanocny zając na placu przed szkołą. Poszukiwanie gniazd z upominkami dostarczyło dzieciom dużo radości. Na koniec wszyscy degustowali sałatkę. Przygotowanie upominków było możliwe dzięki wspólnej składce wszystkich rodziców. Panie P. Derenda i A. Czaplicka dodatkowo sponsorowały słodycze i kolorowe pisanki. Dziękujemy!

 

„RODZICE MIESZAJĄ, A DZIECI NAPRAWIAJĄ”

Dnia 15.03.2016 roku rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego C uczestniczyli w zajęciu otwartym. Głównym celem było rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego podczas układania według kolejności zdarzeń pomieszanych przez rodziców obrazków historyjki. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem podczas pracy w grupach. Dokonały samooceny swojej pracy metodą „Spinacze”. Po czym wszyscy wzięli udział w zabawie „Kurczątka i kury”. Mamy pełniły role kur, a dzieci wcieliły się w role kurczątek. W tym celu wszyscy założyli stosowne nakrycia głowy. Następnie udaliśmy się na długi spacerw poszukiwaniu upominków pozostawionych przez WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA. Po powrocie  w szkolnej stołówce czekał na nas ciepły kompot , duża wielkanocna baba oraz małe babeczki własnego wypieku.

Dziękuję Paniom:   P. Kaźmierskiej, K. Nabagło,  A. Andruszczak, A Czaplickiej  za aktywny udział w zajęciu oraz zorganizowanie miłego  „ŚWIĄTECZNEGO SPOTKANIA”. Dziękujemy Pani M. Cymerman- Babci Szymona za pyszną babę oraz babeczki.

D. Myślińska

BAJKOWE SPOTKANIE NR 5

Dnia 14.03.2016r. dzieci z oddziału C gościły Panią Agnieszkę Andruszczak, która przybyła, aby przeczytać dzieciom opowiadanie pod tytułem „Najpiękniejsze”. Gość przybył z niespodzianką: pisankami, jajkami, kurczątkami. Okazało się, iż były to rekwizyty uatrakcyjniające spotkanie. Wbrew oczekiwaniom bohaterek opowiadania, z tych przepięknych, kolorowych jajek wykluły się żółte kurczątka. Opowiadanie zwróciło uwagę na zachowanie kur, ich pragnienia, a także podkreśliło więź matki z dzieckiem.

Dziękujemy Pani Agnieszce za ciekawie  spędzony czas.

D. Myślińska

 

Warsztaty wielkanocne w oddziale 0B

W dniu 11 marca 2016 roku w grupie 0B odbyły się warsztaty świąteczne. W tym roku po raz drugi zorganizowane zostały warsztaty o tematyce wielkanocnej.

 Forma warsztatowa pozwoliła dzieciom w sposób aktywny przyswoić  sobie wiedzę o  zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. W tym roku do udziału w warsztatach zaprosiliśmy rodziców, chcąc dać uczestnikom możliwość spędzenia wspólnie odrobiny czasu w gorącym okresie przedświątecznym. 

A, że święta to nie tylko czas pisanek, króliczków i świątecznych dekoracji…

Rodzice przygotowali dla swoich pociech prezenty od zajączka, które trzeba było odnaleźć na terenie szkolnym. Radości nie było końca, uśmiech dzieci nie znikał z twarzy, wszyscy  bardzo byli zadowoleni, bo każdemu udało się odszukać  podarunek.

Po tej niespodziance udaliśmy się na wspólny, słodki poczęstunek.

Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękuję bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas , za przygotowanie tych zajęć i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

MOJA MAŁA ROLA W TEATRZE -10.03. 2016r.

                                             

W ramach realizacji bloku tematycznego „W świecie teatru” dzieci z oddziału przedszkolnego Cprzygotowały przedstawienie pod tytułem „Kłopoty leśnych krasnali” . Najpierw uczyły się ról. Odbywały się próby. Pracowano nad scenografią i strojami. Sala zajęć zamieniła się w TEATR.  Następnie wspólnie wykonano afisz informujący o przedstawieniu. Kiedy wszystko było „dopięte na ostatni guzik” przybyli widzowie i dzieci miały możliwość przekonać się , jak to jest być aktorem.

 Dzieci  wcieliły się w następujące role:

Krasnale: Miłosz Molenda, Marcin Andruszczak, Jakub Nabagło.

Pszczoła: Martyna Palmowska.

Żabka: Magdalena Koch.

Motyle: Aleksandra Zawadzka, Maja Czaplicka.

Kwiaty: Helena Szymczak, Marcelina Leszczyńska, Nadia Szydłowska, Izabela Zwolińska.

Dzieci: Julian Andrzejczak, Szymon Kaźmierski.

Po spektaklu były brawa i zadowolenie na twarzach „małych aktorów”.

Wszystkie występujące dzieci otrzymały dyplomy „Doskonałego aktora”.

Dziękuję rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów .

D. Myślińska

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W ODDZIAŁACH  PRZEDZSZKOLNYCH  - 29.02.2016r.

        

W celu kształtowania postawy życzliwości, koleżeństwa oraz pogłębiania przyjażni między dziećmi zorganizowano Dzień Życzliwości. Wszystkie dzieci tym dniu  zostały zaproszone do KRAINY  ŻYCZLIWOŚCI  - miały tam wstęp dzieci posiadające Order Życzliwości. Następnie utworzono Łańcuch Życzliwości i symbolicznie przekazywano z rąk do rąk serduszko – symbol Życzliwości, miłości i dobroci. Dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej „Wzajemna pomoc”. 

KONKURSY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM „C”

● W celu podniesienia umiejętności spostrzegania słuchowego organizowane są raz w miesiącu mini konkursy pod hasłem „Ja słyszę”. W styczniu zwycięzcami zostali: Jakub Nabagło, Magdalena Koch, Maja Czaplicka, Nadia Szydłowska, Izabela Zwolińska, Aleksandra Zawadzka, Marcin Andruszczak, Marcelina Leszczyńska, Martyna Palmowska.

● Celem podniesienia poziomu wykonywania zadań dotyczących koordynacji wzrokowo- ruchowej zorganizowano konkurs pod hasłem „Moje szlaczki są super”. Zwycięzcami zostali: Miłosz Molenda, Marcelina Leszczyńska, Nadia Szydłowska.

● Dzieci młodsze uczestniczyły w konkursie „Moja kolorowanka jest super”. Laureaci to: Julian Andrzejczak, Helena Szymczak .

● W konkursie „Systematycznego uczęszczania do przedszkola” najlepszymi okazali się : Aleksandra Zawadzka, Julian Andrzejczak, Nadia Szydłowska, Marcelina Leszczyńska, Helena Szymczak, Mateusz Kuchnicki.

● Zwycięzcami konkursu „Potrafię wiązać buty” zostali:  Jakub Nabagło, Nadia Szydłowska, Aleksandra Zawadzka, Marcelina Leszczyńska, Helena Szymczak,

● W przedszkolnym konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom" udział wzięli: Marcin Andruszczak, Magdalena Koch, Marcelina Leszczyńska, Miłosz Molenda, Aleksandra Zawadzka .Do etapu gminnego zakwalifikowała się praca Marceliny Leszczyńskiej.

Wszystkim dzieciom gratuluję sukcesów i zachęcam do dalszej wytrwałej pracy oraz zdrowej rywalizacji.

Wychowawczyni: D. Myślińska

"Czerwony Kapturek"

Dnia 19 lutego br. do oddziału  przedszkolnego przybył nioczekiwany gość. Była to babcia Czerwonego Kapturka wraz z wnuczką oraz wilk. Poprosiliśmy babcię o przeczytanie bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Babcia natychmiast zgodziła się.       

Na to spotkanie zaprosiliśmy również pozostałe oddziały przedszkolne z naszej szkoły. Zaletą tego spotkania było to, iż bohaterka tej bajki stała się ich rówieśnicą, koleżanką z podwórka, a przygoda zakończyła się szczęśliwie.

Dziękujemy Babci Czerwonego Kapturka za zaangażowanie oraz komunikację z widownią.  Dzieci odbierały takie zachowania bardzo pozytywnie i emocjonalnie reagowały.

Dziękujemy Rodzicom Wilka i Czerwonego Kapturka za przygotowanie odpowiednich strojów, rekwizytów do bajki.

Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że czytanie to aktywność, która powinna być obecna w wychowaniu, to znaczy powinna być jednym z elementów tego, co na co dzień robimy z dzieckiem. 

"O rybaku i złotej rybce"

Dnia 18 lutego br. do oddziału  przedszkolnego B zawitali goście. Był to dziadek oraz tata naszej koleżanki z grupy Amelki Wawrzyniak. Dziadek przyniósł ze sobą dziwną, dużą walizkę, a w niej…akordeon. Najpierw opowiedział o tym instrumencie, a po chwili już grał wiele różnych utworów. Wszyscy słuchaliśmy uważnie i w skupieniu.

A z kolei tata Amelki przyszedł w stroju rybaka, przeczytał nam bajkę „O rybaku i złotej rybce”. Dużym zainteresowaniem cieszył się strój rybaka, a w szczególności sieć, w której było kilka sztuk różnej wielkości ryb.

Dziękujemy Gościom za perfekcyjne przygotowanie powierzonych ról, a nam za  uatrakcyjnienie zajęć bloku tematycznego „W świecie baśni”.

"Królewna Śnieżka"

Dnia 17 lutego br. w ramach realizacji treści programowych "W krainie baśni" do oddziału przedszkolnego B zawitał niespodziewany Gość. Przybyła do nas  Królewna Śnieżka. Najpierw byliśmy bardzo zaskoczeni, krótko się przedstawiliśmy, porozmawialiśmy, a po chwili Gość czytał nam już bajkę pt.  " Królewna  Śnieżka". 
Dziękujemy mamie Nicoli Kozłowskiej za przyjęcie zaproszenia oraz za aktorskie przygotowanie się do roli.

 

 

KANAPKI SMACZNE I ZDROWE

Dnia 12 lutego 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków pod okiem p. A. Wojtasik uczestniczyły w przygotowaniu prostej potrawy. Każde dziecko samodzielnie uszykowało kolorową i zdrową kanapkę. Następnie wszystkie dzieci degustowały swoje kanapki. Dzieci próbowały różnych smaków a przy tym dobrze się bawiły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie.

BAJKOWE SPOTKANIE NR 4

Dnia 16.02.2016r. dzieci z oddziału C odwiedziła Pani Katarzyna Nabagło. Dzień wcześniej przedszkolaki udały się do biblioteki i wypożyczyły książkę Annelies Schwarz „Świetnie sobie poradziłeś!” Pani Kasia przeczytała opowiadanie „Jak Superman” pochodzące z tejże książki. Wzmacnia ono wiarę we własne możliwości oraz dodaje pewności siebie. Słuchając tej historii, niektóre dzieci zapewne odnalazły siebie, ale też zdziwiły się, jak wspaniale inne dzieci radzą sobie ze słabościami na co dzień. Znalazł się też czas na rozmowę, którą po wysłuchaniu opowiadania chciały przeprowadzić. Pozwoliłam dzieciom zarazić się radością życia, która przemawia z tej historyjki.

Dziękujemy Pani Kasi za wspólnie spędzony czas.

D. Myślińska

"AKTYWNIE I WESOŁO Z DZIADKAMI”

 

W dniu 18 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie babć, dziadków i dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków. Było to spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Goście zaproszeni zostali przez wnuków do aktywnej zabawy przy muzyce. Dziadkowie oraz wnuczęta uczestniczyli w quizie wiedzowym. Dzieci złożyły babciom i dziadkom wierszowane życzenia a następnie wręczyły upominki i laurki. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców przedszkolaków.

 

NASZ BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 15.01.2016r. dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zorganizowano „BAL KARNAWAŁOWY”. Celem było dostarczenie radości z wcielania się w role, kultywowanie zwyczajów karnawałowych zabaw, integrowanie się dzieci, poznanie roli wodzireja, zachęcanie do wspólnej i zgodnej zabawy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w następujących zabawach: „Zaczarowane pudełko”, „Rozruszanka”, „Jaka to bajka?”, „Tańczące smoki”, „Śmieszne miny”, „Gorące krzesła”, „Śmieszne kroki”, „Kto przyszedł na bal?”, „Jedzie pociąg”, „Taniec pingwinów na gazecie”, „Na lewo, na prawo się kołyszemy”, „Taniec z balonami”, „Szukamy pary”, „Pląsy przy muzyce tanecznej”. Dziękujemy rodzicom za trud włożony w przygotowanie fantastycznych strojów, a przez to sprawienie dzieciom tak wiele radości.

 Wychowawczynie: D. Myślińska, W. Maciejewska, A. Wojtasik.

BAJKOWE  SPOTKANIE

Dnia 08.01.2016r.  w oddziale przedszkolnym C odbyło się trzecie „Bajkowe spotkanie”. Pani Paulina Andrzejczak przeczytała książkę „Zimowe śledztwo”. Dzieci słuchały w skupieniu, po czym odpowiadały na zadawane pytania. Książka przybliżyła postać susła przesypiającego zimę oraz jeżyka i jego ulubione przysmaki. Uświadomiła dzieciom konieczność udzielania pomocy potrzebującym zwierzętom. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki, które ozdobiły rysunkami pochodzącymi z bajki.Dziękuję Pani Paulinie Andrzejczak za mile spędzony czas.

 Wychowawczyni: D. Myślińska

ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU

Dnia 22 grudnia 2015r. rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków uczestniczyli w zajęciach otwartych. Celem zajęć było zapoznanie rodziców i dzieci z tradycją ,,przybycia" choinki do naszych domów. Na wstępie wszyscy wysłuchali bajki H. Ch. Andersena pt. ,,Choinka". W trakcie zajęć rodzice wspólnie z dziećmi rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania związane z tekstem, uczestniczyli w zabawie ruchowej, a następnie ozdobili papierowe choineczki. Dopełnieniem zajęć były upominki, które dzieci znalazły pod choinką w szkolnej stołówce. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Słodycze ufundowały: p. A. Czaplicka, p. P. Andrzejczak, p. M. Andrzejczak, p. M. Wasilewicz i p. P. Derenda. W zajęciu uczestniczyły: p. I. Skowrońska, p. A. Stachowiak, p. J. Pryka, p. N. Dymarkowska, p. A. Czaplicka i p. N. Kornacka. Dziękujemy. Dzieci częstowały się również słodkimi piernikami, które upiekły w ramach projektu edukacyjnego ,,Idą święta". 

wych. A. Wojtasik

ZAJĘCIE  OTWARTE  DLA  RODZICÓW

Dnia 21.12.2015r. rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego „C” mieli możliwość uczestniczenia w zajęciu otwartym pod hasłem „Rodzice czytają, a dzieci opowiadają”. Główny cel to osiągnięcie lepszych efektów w zakresie rozumienia słuchanego tekstu. Dzieci słuchały czytanej przez Panią Anię Czaplicką książki „Wiktor i świąteczny prezent”, po czym odpowiadały na przygotowane przez wychowawczynię pytania. Za każde pięć poprawnie udzielonych odpowiedzi otrzymywały Mikołaja, którego umieszczały na szczeblu drabinki. Na koniec wykazały się dużą wiedzą na temat Świąt Bożego Narodzenia zdobytą podczas realizacji Projektu edukacyjnego „Idą Święta”, za co otrzymały kolejnego Mikołaja. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się do szkolnej stołówki, gdzie pod choinką czekały na nie prezenty . Miłym akcentem był  słodki poczęstunek .Jednak chwilą najbardziej wzruszającą było składanie sobie życzeń. Dziękuję Paniom: A. Czaplickiej, P. Andrzejczak, M. Leszczyńskiej,  J. Zawadzkiej, K. Nabagło, A. Andruszczak za udział w zajęciu oraz zorganizowanie „Świątecznego Spotkania”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

                                                                                     Wychowawczyni: D. Myślińska

 

PIECZEMY PIERNIKI. WARSZTATY Z RODZICAMI.

Dnia 16 grudnia 2015 r. zapachniało piernikami. Dzieci z oddziału 3-4 latków poznały ,,tajemnicę" powstawania pierników świątecznych. Wspólnie z mamami miały możliwość przygotować i upiec pierniki. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom lukrowanie i ozdabianie pierników. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy i wspólnej zabawy oraz tym, którzy sponsorowali potrzebne produkty, a w szczególności: p. M. Kuchnickiej, p. I. Skowrońskiej, p. A. Stachowiak, p. P. Derenda oraz cioci Kai Drzazgowskiej, która zastępowała P. J. Drzazgowską.

WSPÓLNE ZAJĘCIE DZIECI I RODZICÓW  NR 4

Dnia 16.12.2015r. w oddziale przedszkolnym „C” odbyło się wspólne zajęcie, podczas którego dzieci przy pomocy rodziców upiekły pyszne pierniki . Zapoznano dzieci z symboliką  pierników. Rozwijano kreatywność i wyobraźnię podczas ich dekorowania .  Degustowano pierniczki ,  dzielono się wrażeniami smakowymi.  Dziękuję za pomoc w przygotowaniu pierniczków Paniom:  A. Czaplickiej, M. Leszczyńskiej, A. Szymczak  i K.  Nabagło.  Dziękuję również  za sponsorowanie produktów niezbędnych do wykonania pierniczków.

                                                                                                            Wychowawczyni: D. Myślińska

WYCIECZKA  DO  LASU

Dnia 14.12.2015r. oddziały przedszkolne udały się na wycieczkę do  Nadleśnictwa w Miradzu. Spotkaliśmy się tam z leśniczym. Obejrzeliśmy bajkę o „Dziku Ryjku”, który przypomniał dzieciom o dokarmianiu zwierząt zimą  oraz zapoznał z zakresem zadań leśniczego. Następnie udaliśmy się na Ścieżkę Przyrodniczo- Dydaktyczną. Tam uczyliśmy się rozróżniać drzewa oraz prawidłowego zachowania w lesie. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i obdarowani  planszami edukacyjnymi oraz karmą dla ptaków.

Dziękujemy Panu Pawłowi Wesołowskiemu za wspaniałą lekcję przyrody, a Pani Agnieszce Szymczak za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Dziękujemy Paniom: M. Cymerman, A. Przygoda oraz M. Toda za pomoc w opiece nad dziećmi.

Organizatorkami wycieczki były wychowawczynie: W. Maciejewska,  D. Myślińska, A. Wojtasik.

 

„IDĄ ŚWIĘTA”- PROJEKT EDUKACYJNY

 

W dniach 14-22.12.2015r. w oddziałach przedszkolnych realizowany jest PROJEKT EDUKACYJNY „IDĄ ŚWIĘTA”.

CELE:

  • Zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami świątecznymi.
  • Ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia.
  • Uświadomienie doniosłości i rodzinnego charakteru.

ETAP I

  • Zainteresowanie dzieci tematem: „Święta Bożego Narodzenia”.
  • Zapoznanie rodziców z projektem i włączenie ich do realizacji.
  • Sporządzenie siatki tematycznej „Choinki” ukazującej aktualny stan wiedzy dzieci na temat świąt.

ETAP II-REALIZACJA PROJEKTU

  • Wycieczka do lasu: poznanie pracy leśniczego oraz drzew iglastych.
  •  Ubieranie choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami.
  •  Modelowanie aniołków z masy solnej  przy współpracy rodziców.
  •  Pieczenie pierników z udziałem rodziców.
  •  Nauka kolędy. Tradycje i zwyczaje związane z kolędowaniem.
  • Święta Bożego Narodzenia w innych krajach.
  •  Zajęcia otwarte dla rodziców.
  • Czytanie bajki o Świętach Bożego Narodzenia przez rodziców, a opowiadanie jej przez dzieci.
  • Wykonanie upominków dla przyjaciół. WręczanieSkładanie życzeń. Śpiewanie kolędy.

ETAP III- PODSUMOWANIE PROJEKTU

  • Praca grupowa „Choinka”- zgromadzenie wiadomości na temat Świąt Bożego Narodzenia po projekcie.
  • Ewaluacja – karta ewaluacyjna dla każdego dziecka-samoocena dzieci.

 

 

MIKOŁAJKI
Dnia 4 grudnia br. do dzieci grupy 0 B zawitał Święty Mikołajktóry jak wszystkim wiadomo zawsze ma niespodzianki – prezenty. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi, spytał czy były grzeczne. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły piosenkę, jednak z pewną obawą, czy Mikołajowi spodoba się ten występ... Następnie przy pomocy pomocników – rodziców, rozdawał prezenty. Trzeba przyznać, ze na początku żadne dziecko nie chciało podejść do Gościa, dopiero po długim czasie, siadały Mikołajowi na kolana.  Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! To była bardzo miła wizyta. A na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka, przygotowana przez rodziców. 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie niespodzianki, a Mikołajowi za wspaniałą zabawę.

 

WSPÓLNE ZAJĘCIE DZIECI I RODZICÓW  NR 3

                                                                 

Dnia 12.11.2015r. w oddziale przedszkolnym „C” odbyło się wspólne zajęcie dzieci i rodziców, podczas którego przygotowano zdrowe, kolorowe kanapki.  Na zajęciu dzieci pracowały w grupachutworzonych poprzez losowanie chustek. Podkreślono znaczenie spożywania zdrowych produktów. Uświadomiono konieczność spożywania warzyw ze względu na zawartość witamin. Rozwijano kreatywność i wyobraźnię podczas robienia kanapek. Oceniano oryginalność kanapek i sposób ich podania. Dzieci pamiętały o podstawowych zasadach higieny.  Degustowano przygotowane kanapki. Dzielono się wrażeniami smakowymi. Do ewaluacji zajęcia zastosowano metodę ruchomej tarczy . Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kanapek Paniom: Joannie Zawadzkiej oraz Katarzynie Szydłowskiej . Ponadto dziękuję Pani Asi za sponsorowanie produktów niezbędnych do wykonania kanapek, a Pani Kasi za sponsorowanie materiałów zapewniających estetykę podania kanapek.

                                                                                     Wychowawczyni: D. Myślińska

 

„BAJKOWE SPOTKANIA”- BIBLIOTERAPIA DLA DZIECI I  RODZICÓW

Dnia 21.10. 2015r.dzieci z oddziału przedszkolnego „C” udały się z wizytą do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznały się z pojęciem biblioteki, jej  wyposażeniem oraz zasadami korzystania. Po czym Pani  Arleta Derecka rozpoczęła cykl „Bajkowych spotkań” czytając wybrane wiersze z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem”. Książka przekazuje w ciekawej i zabawnej formie bardzo ważną i potrzebną wiedzę o tym, jak postępować z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Następnie rozmawiano na temat wysłuchanej treści. 

 Dziękujemy Pani Arlecie Dereckiej  za mile i efektywnie spędzony czas. 

Cele przyświecające tym spotkaniom to:

-podniesienie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców,

-wpływ na kształtowanie się i rozwój osobowości, na zachowania i postawy,

-wprowadzenie pozytywnego wzorca,

-zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów,

-zachęcanie do codziennego czytania bajek,

-kształtowanie nawyków czytelniczych.

Oto lista rodziców, którzy będą czytać bajki:

-Pani Anna Czaplicka

-Pani Paulina Andrzejczak

-Pani Katarzyna Nabagło

-Pani Agnieszka Andruszczak 

-Pani Agnieszka Szymczak 

D. Myślińska

WSPÓLNE ZAJĘCIE DZIECI I RODZICÓW NR 2

Dnia 13.10.2015r.w oddziale przedszkolnym „C” odbyło się wspólne zajęcie dzieci i rodziców, podczas którego przygotowano szaszłyki owocowo – warzywne. Zanim przystąpiono do działań poszerzono wiedzę na temat zdrowego stylu życia wykorzystując metodę „Kosza i walizki”. Wspólnie wykonano mapę pojęciową na temat: „Co można zrobić z owoców i warzyw?”.Przypomniano też dzieciom o podstawowych zasadach higieny, czyli umyciu rąk, owoców i warzyw. Kiedy wszystko było gotowe, przedszkolaki rozpoczęły swą przygodę kulinarną i przygotowały zdrowe szaszłyki. Chwilą przyjemną było spożywanie przygotowanego posiłku. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu szaszłyków Paniom: Paulinie Kaźmierskiej oraz Ewelinie Fołda .

                         
 
 
Wychowawczyni: D. Myślińska
 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Dnia 05.10.2015r.odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzieci integrowały się w trakcie zabaw: „Ojciec Wirgiliusz”, „Nasi goście mili”, „Mam parasol kolorowy” oraz „Balonik” .Miały miejsce wspólne pląsy przy muzyce tanecznej.  W ramach obchodów dzieci pojechały do kina w Koninie na film „Bystry Bill”. Miłym akcentem było obdarowanie dzieci upominkami , dzięki sponsorom Państwu Karolinie i Jerzemu Kamelskim. Organizatorkami imprezy były nauczycielki : Wiesława Maciejewska, Danuta Myślińska, Agnieszka Wojtasik.  Pomocą służyła Pani Małgorzata Cymerman.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

WSPÓLNE ZAJĘCIE DZIECI I RODZICÓW NR 1
Dnia 02.10.2015r.w oddziale przedszkolnym „C” odbyło się wspólne zajęcie dzieci i rodziców, podczas którego został ugotowany pyszny kompot.  Jabłka na kompot zostały zerwane w czasie wycieczki do sadu. Celem zajęcia była integracja środowiska przedszkolnego i domowego w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kompotu Paniom:  Annie Czaplickiej oraz Katarzynie Nabagło, a Pani Paulinie Andrzejczak za pyszne jabłka z sadu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wychowawczyni:  Danuta Myślińska

 
JESIEŃ W SADZIE
W ramach bloku tematycznego "Jesień w sadzie" dzieci z oddziału przedszkolnego B wykonywały samodzielnie sałatkę owocową. Po zakończonej pracy nastapiła oczekiwana chwila - spożywanie posilku. Wszystko było smaczne i bardzo zdrowe.
 
 
 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wójcinie
    Wójcin 59, 88-324 Jeziora Wielkie
  • 52 318 73 11
    pspwojcin@interia.pl
    Adres skrzynki ePUAP:
    /SPWOJCIN/skrytkaESP

Galeria zdjęć