29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto, które ma na celu promocję czytelnictwa i zachęcenie zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnego sięgania po książki. Inicjatywa ta powstała w 2001 roku z ramienia Polskiej Izby Książki, która dostrzegła potrzebę popularyzacji literatury w codziennym życiu. Patronką tego wyjątkowego dnia została wybitna polska pisarka Janina Porazińska, a data obchodów – 29 września –nie jest przypadkowa, gdyż przypada na dzień jej urodzin.W naszej szkole już w piątek 27 września celebrowaliśmyto święto w klasach 5-8. Nauczyciele bibliotekarze, nauczyciele poloniści oraz chętni uczniowie czytali głośno książki.
Głośne czytanie to ważny element rozwoju językowego i emocjonalnego dzieci. Wspólne lektury pobudzają wyobraźnię, budują więzi i stają się pretekstem do rozmów na różnorodne tematy.
Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.
Święto to ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia. Na lekcjach języków obcych zostały przeprowadzone pogadanki o uczeniu się języków oraz płynących z tego korzyści. Podczas zajęć uczniowie brali udział w różnych aktywnościach. Przyjrzeli się dokładniej mapie Europy oraz flagom europejskim, kolorowali karty pracy promujące poszczególne kraje, rozwiązywali interaktywne quizy, łamigłówki językowe oraz śpiewali piosenkę „Panie Janie” w różnych językach. Uczniowie uczestniczyli w quizie, w którym na podstawie zwrotów i wyrażeń, odgadywali jaki to język.
Wiedza płynąca z nauki języków obcych to nie tylko łatwiejsza komunikacja w czasie podróży, czy też lepsza perspektywa pracy w przyszłości, ale także otwarte horyzonty na inne kultury i obyczaje. Nasza szkolna podróż po Europie (i nie tylko) dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.
Ruszyła kolejna odsłona akcji Lidl Polska ,,Szkoły Pełne Talentów’’! Nasza szkoła bierze w niej udział. Pomóżmy uczniom rozwinąć ich pasje! Kupony można samodzielnie przypisać naszej szkole na stronie internetowej (link poniżej) lub też włożyć do pudełek przygotowanych w szkole.
Link do strony internetowej:
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/udostepnenie?cid=50115
Serdecznie zachęcamy do udziału. ❤️
Kolejny raz w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „KOLOROWE KREDKI-WIELKI KREDKOWY RECYKLING” zainspirowana Fundacją „Dom Kredek”. Przedsięwzięcie polegało na przynoszeniu starych i nowych kredek oraz nowych kolorowanek, które trafią do dzieci w szkołach przyszpitalnych, Świetlicach Środowiskowych, Domach Dziecka i innych instytucji pomagających dzieciom. Zbiórka cieszyła się sporym sukcesem. W krótkim czasie udało nam się uzbierać mnóstwo artykułów. Były to nie tylko używane kredki, ale także całkiem nowe. Wszystko starannie zapakowane zostało wysłane na adres Fundacji, która przekaże zbiórkę najbardziej potrzebującym dzieciom. Dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za ogromne zaangażowanie.
W konkursie plasycznym "Kujawsko-Pomorskie oddycha bez spalin" uczennica klasy IV Nikola Spiliszewska zajęła VI miejsce.
Gratulujemy!
Dnia 2 września 2024r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8:30 Mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Stefana Łątkę. Dalsze uroczystości odbyły się przed szkołą. Prowadząca rozpoczęcie roku szkolnego Magdalena Lewandowska powitała zebranych, a w szczególności zaproszonych gości. Na wstępie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał pan dyrektor Paweł Politowski. Po części oficjalnej dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.
Zbliża sięnowy rok szkolny, pełen możliwości, nauki i przygód. Życzymy, aby ten rok był dla Ciebie wyjątkowy i owocny. Niech przyniesie wiele radości, odkryć oraz sukcesów.
I AUTOBUS
NOWA WIEŚ 7:00
POMIANY 7:05
KOŻUSZKOWO 7:10
WÓJCIN (CŁO) 7:15
SZKOŁA 7:20
SIEDLIMOWO 7:30
LENARTOWO 7:35
WOLA KOŻUSZKOWA 7:40
SZKOŁA 7:50
II AUTOBUS
PROSZYSKA 7:00
PRZYJEZIERZE 7:15
WYSOKI MOST 7:25
GAJ 7:30
OSIEDLE WÓJCIN 7:45
SZKOŁA 7:50
Dnia 21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.30 uczniowie wzięli udział we Mszy św. odprawionej przez ks. Stefana Łątkę. O godz. 9.30 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Lewandowska powitała obecnych, a szczególnie zaproszonych gości. Podczas uroczystości dyrektor pan Paweł Politowski wręczył nagrody i świadectwa uczniom wyróżniającym się w nauce. Następnie uczniowie klas ósmych złożyli ślubowanie. Po czym odbyło się przekazanie sztandaru. Po siedmiu latach pożegnaliśmy także Przewodniczacą Rady Rodziców Panią Emilię Lewandowską oraz nauczycielkę języka angielskiego Panią Maję Łukowską. Podczas uroczystości sekretarz gminy Pani Beata Dobrochowska wręczyła uczniom stypendia naukowe i sportowe. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Niech nadchodzące dni wolne od nauki dadzą Wam dużo wypoczynku, spokoju i radości.
AUTOBUS I
Nowa Wieś- 7:35
Pomiany - 7:45
Kożuszkowo - 7:50
Wola Kożuszkowa - 7:55
Lenartowo - 8:05
Siedlimowo - 8:10
Wola Kożuszkowa II (Hubert, Jakub) - 8:20
KOŚCIÓŁ- MSZA - 8:30
AUTOBUS II
Proszyska - 7:40
Przyjezierze - 7:50
Wysoki Most - 8:00
Gaj - 8:10
Wójcin (osiedle) - 8:20
KOŚCIÓŁ- MSZA - 8:30
W dniu 18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie klasy ósmej. Impreza rozpoczęła się powitaniem przybyłych na uroczystość gości. Następnie kilka pożegnalnych słów wypowiedział Pan Dyrektor Paweł Politowski, Wójt Gminy Jeziora Wielkie Pan Dariusz Ciesielczyk i przedstawiciel rodziców - Pani Emilia Lewandowska. Wychowawczyni Pani Joanna Leśniewska-Kowalska podsumowała dwa lata współpracy z ósmoklasistami. Poznaliśmy grono tych uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez ósmoklasistów. Było to wykonanie, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji, przeprosin i podziękowań. Następnie wystąpili uczniowie klasy 7, którzy pożegnali starszych kolegów i koleżanki. Drodzy absolwenci! Teraz czeka was nowa szkoła, nowi koledzy i koleżanki, nowi nauczyciele. Życie będzie stawiało przed wami coraz to nowsze problemy, których rozwiązanie będzie coraz trudniejsze. Z każdym dniem będziecie wchodzić w świat ludzi dorosłych. Życzymy wam samych dobrych wyborów, wytrwałości i siły w dążeniu do celu!
Dnia 11 czerwca br. odbyła sie wycieczka szkolna do Trójmiasta. Uczestniczyło w niej 39 uczniów. Wycieczkowicze zwiedzili Westerplatte, Starówkę Gdańską, na której szczególnie zaciekawił Kościół Mariacki i Żuraw. Spacer po Monciaku i wejście na molo miały miejsce na koniec zwiedzania. Wyjazd był udany, a uczestnicy szczęśliwie i bezpiecznie wrócili do domu. Pobyt na plaży zapamięta szczególnie jedna z uczennic, która usłyszała tam "sto lat" w wykonaniu uczestników wyjazdu. Właśnie wtedy obchodziła swoje urodziny.
"Czytanie to dla nas wyzwanie" - projekt pod takim tytułem realizowany był przez uczniów klas 4-6 w kończącym się roku szkolnym. Jego głównym celem było propagowanie czytelnictwa. Realizowano go poprzez między innymi,: czytanie na trawie, wystawki ulubionych książek, prowadzenie lekturowników. Całość zakończona została gazetką zawierającą ciekawe cytaty o książkach. Miejmy nadzieję, że wszystkie te działania zachęcą uczniów do czytania.
11 czerwca 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z pracownikiem NPT w Kruszwicy Panią Dorotą Sajbor. W przystępny i ciekawy sposób przekazała ona dzieciom wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Bardzo inspirująca była prezentacja multimedialna oraz pokaz takich okazów jak: poroża, pióra czy ,,wypluwka”. Pani Dorota omówiła walory przyrodnicze , historyczne oraz turystyczne parku. Zapoznała dzieci z najpopularniejszymi i najczęściej występującymi ptakami w Polsce oraz innymi zwierzętami (sowa, bielik, bocian, bóbr, dzik, sarna, jeleń, rzekotka drzewna …) i roślinami (mniszek lekarski,chaber, stokrotka,storczyk, goryczka wąskolistna….), które można zobaczyć wybierając się na wycieczkę do NPT w Kruszwicy. Spotkanie było bardzo udane. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe plansze z ptakami.
Dnia 10.06.2024r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpiło do niego 13 uczniów z klasy IV, 2 z klasy VI oraz 1 uczennica z klasy VII. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej (test pisemny) i praktycznej (jazda rowerem na placu manewrowym). Uczniów przygotowywała p. Dominika Płotkowiak. Komisji egzaminacyjnej przewodniczył dzielnicowy z posterunku policji w Jeziorach Wielkich p. Grzegorz Głowacki. Wszyscy uczniowie zdali kartę rowerową.
Gratulujemy zdobycia karty rowerowej i życzymy bezpiecznej jazdy.
7 czerwca 2024 roku odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku sali gimnastycznej przy naszej szkole.
Uczniowie naszej szkoły spoglądali z niecierpliwością na plac budowy, obserwując, jak powoli za szkołą powstaje imponujący budynek na miarę XXI. Wszyscy odliczaliśmy miesiące, tygodnie, dni… Z zapałem i zaangażowaniem wielu osób, miesiącami trwały przygotowania do tego, jakże ważnego dla nas wydarzenia.
I oto 7 czerwca 2024 roku odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wójcinie.
W piątkowy dzień zawitały do naszej szkoły wyjątkowe osobistości. Uroczystość rozpoczął nasz pan dyrektor – Paweł Politowski. Opowiedział o wielkim marzeniu wielu pokoleń, które właśnie zostało zrealizowane. Wyraził swoje przekonanie o tym, jak wiele pożytku przyniesie uczniom nowa sala gimnastyczna.
W dalszej części uroczystości została przecięta wstęga – jako symboliczny akt oddania do użytku nowej sali gimnastycznej. Przecięcia wstęgi dokonali: poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber, wójt Dariusz Ciesielczyk, sekretarz gminy Beata Dobrochowska, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Kamelski, starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Melania Kranc, dyrektor szkoły w Wójcinie Paweł Politowski, przewodnicząca Rady Rodziców Emilia Lewandowska i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Lewandowska. Ksiądz Stefan Łątka poświęcił obiekt, prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Wówczas przyszła kolei na przemówienia gości, przekazanie gratulacji, życzeń oraz prezentów.
Następnie odbyła się wyczekiwana przez wszystkich część artystyczna. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Z zapałem i pełni energii pokazywali jak wielką radością życia, zabawą i świętem jest dla nich sport. Swoimi pozytywnymi emocjami, ruchem tanecznym, humorem oraz pięknym śpiewem zachwycali publiczność. Niespodzianką było przedstawienie kabaretowe Sporty kobiece przygotowane przez rodziców na podstawie kabaretu Ciach. Na koniec w rytmie piosenki cała społeczność szkolna, włącznie z nauczycielami i panem dyrektorem podziękowała jeszcze raz wszystkim za nowe możliwości, nowe perspektywy, za marzenia, za nową salę gimnastyczną. Każdy chętny miał możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi.
Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji tego marzenia, jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:
https://drive.google.com/drive/folders/1z6zIiE_4suBQVh59OTZzzD6TPbnS82VX
Dnia 4 czerwca 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich odbył się drugi etap Turnieju Recytatorskiego "Jeziorańskie Strofki". Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8. W grupie pierwszej nagrodzeni zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
I miejsce - Maja Derenda
II miejsce - Nikola Chudy
III miejsce - Wiktor Drzazgowski
Wyróżniono: Oliwiera Kruszynę, Zuzannę Wasilewicz i Magdalenę Kuchnicką. W recytatorskich zmaganiach w tej kategorii brały również udział: Kinga Hryniewicz, Zuzanna Szpulecka, Weronika Derenda i Helena Szymczak. W grupie drugiej z klas 7-8 nagrodzono następujące osoby z naszej szkoły:
I miejsce - Maja Czaplicka
II miejsce - Martyna Palmowska
Tę grupę reprezentowała również Nadia Szydłowska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Pod koniec maja odbył się Gminny Konkurs języka angielskiego dla klas 1-3, w którym to Filip Szpulecki z klasy II zajął pierwsze miejsce.
Za nami także konkurs na słowniczek obrazkowy w języku angielskim. Wyniki tego konkursu prezentują się następująco:
I miejsce - Gabriela Ciborska
II miejsce - Amelia Walczak
III miejsce - Julia Lachowicz oraz Filip Bagrowicz
Tak prezntują się wyniki konkursu na Mistrza słownictwa w klasach piątych, "Master of vocabulary":
I miejsce - Sebastian Leszczyński
II miejsce - Maria Andrzejczak
III miejsce - Samantha Goodman
Serdecznie gratulujemy!
W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w innowacji pedagogicznej „Global reading”. Czytanie globalne to metoda nauczania dzieci języka angielskiego. Metoda ta opiera się na rozpoznawaniu wyrazu w całości, bez analizowania, z czego się składa, czyli bez odczytywania kolejnych liter oddzielnie. Skupia się na zdolności do fotograficznego zapamiętywania szczegółów – jest to umiejętność typowa dla najmłodszych dzieci. Celem innowacji było promowanie nowoczesnych metod nauczania czytania w języku obcym, doskonalenia wymowy w języku angielskim, pobudzenia kreatywności i zainteresowania językiem obcym, przygotowania dziecka do swobodnego czytania w języku angielskim na etapie szkolnym.