W Niedzielę Palmową odbył się I Powiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej im. ks. Władysława Matuszczaka. Udział wzieli uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Mogilnie, Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich. Na scenie zaprezentowało się łącznie 26 solistów i 4 zespoły wokalne, wykonując piękne i wzruszające utwory religijne, które wprowadziły publiczność w wyjątkowy, przedświąteczny nastrój. Naszą szkołe reprezentowali: Julia Lachowicz, Maja Pilichowska (kl. II), Zofia Siwińska (kl. III), Maja Derenda (kl. V), Antoni Grabarczyk (kl. VIa), Gabeirela Dymarkowska (kl. VII).
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniałe wyniki:
grupa 1 (kl. 1-4)
1. Zofia Siwińska
grupa 2 (kl. 5-8)
1. Maja Derenda
2. Gabriela Dymarkowska
3. Antoni Grabarczy
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
9 kwietnia 2025r. w Zespole Szkół w Strzelnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ”Zdrowym być to nie mit”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 4 – 6. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie prawidłowego odżywiania. Hubert Kozłowski z kl.5 zdobył II miejsce, Antoni Grabarczyk z kl. VIa – III miejsce oraz Magdalena Czaplicka z kl.5 uzyskała wyróżnienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie.
Dziękuję wszystkim za udział i przygotowanie ciekawych prac a nagrodzonym gratuluję.
W dniu 10.04 2025 Nasi uczniowie mieli przyjemność brać udział w wyjątkowej grze terenowej „Szlakiem Odkrywców”, Wydarzenie odbyło się pod patronatem Powiatu Inowrocławskiego, a uroczystego otwarcia dokonali: Wicestarosta Henryk Procek oraz członkowie Zarządu Powiatu Inowrocławskiego – Maciej Basiński i Wojciech Gerus.
Na starcie gry stanęły drużyny o niezwykle urokliwych nazwach:
• Myszki (SP Kruszwica)
• Kwiatuszki (SP Markowice)
• Poziomki (SP Racice)
• VKS (SP Racice)
• Elita (SP Wola Wapowska)
• Leśniaki (SP Wójcin)
• Kujawy (drużyna mieszana)
Uczestnicy mierzyli się z różnorodnymi zadaniami rozmieszczonymi na stanowiskach tematycznych – związanych z leśnictwem, rolnictwem, weterynarią i nie tylko! Trzeba było wykazać się zręcznością, sprytem, wiedzą i celnością – emocji nie brakowało! Na koniec czekała na wszystkich strzelnica, a potem – ognisko z pieczeniem kiełbasek, które zakończyło ten pełen wrażeń dzień w wyjątkowo ciepłej atmosferze.
Nasza grupa w składzie: Magdalena Kuchnicka, Antek Kamelski, Martyna Palmowska i Marcin Andruszczak zajęli 3 Miejsce.
Gratulujemy!!!
Wyniki konkursu i rozdanie nagród w konkursie "Ptasie m1" organizowanego przez Zespół Szkół Weterynaryjno - Przyrodniczych w Kobylnikach. 2 miejsce Antoni Kamelski, 3 Miejsce Magdalena Kuchnicka, wyróznienie Marcin Andruszczak. Gratulujemy.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny odzew akcji "SŁODKI ZAJĄC" Jak zwykle pokazaliście Wielkie Serce. Słodycze jeszcze przed świętami trafią do dzieci z dwóch Domów Dziecka w Więcborku.
Wielkie brawa dla WAS.
Uczniowie klas II i III uczestniczyli w „Szkolnym Konkursie Ortograficznym”.
W klasie II zwyciężyli:
I miejsce: Liliana Drzazgowska
II miejsce: Igor Leszczyński
III miejsce: Julia Lachowicz
W klasie III:
I miejsce: Zuzanna Dymarkowska
II miejsce: Gabriela Ciborska
III miejsce: Filip Szpulecki
Wyróżnienie: Anastazja Jędrzejczak
Gratulujemy!!!
Dnia 26 marca 2025r.w Zespole Szkół w Strzelnie odbył się POWIATOWY KONKURS PIOSENKI HARCERSKIEJ, ŻEGLARSKIEJ I TURYSTYCZNEJ „WĘDROWNE NUTY”. Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania w duchu patriotyzmu i szacunku dla wartości harcerskich, ekologicznych, historycznych i turystycznych, wspieranie zainteresowań uczniów turystyką, harcerstwem i żeglarstwem poprzez formy aktywności artystycznej, przeciwdziałanie uzależnieniom, w tym uzależnieniom cyfrowym, kształtowanie postaw proekologicznych, prozdrowotnych oraz wzbudzanie własnych zainteresowań, pielęgnowanie pasji, wartościowego spędzania wolnego czasu. Występy uczniów oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: w I kategorii - Pola Ruszkiewicz, Julia Lachowicz i Zofia Siwińska, a w II kategorii – Kinga Hryniewicz oraz Antoni Grabarczyk.
Zofia Siwińska została wyróżniona natomiast Antoni Grabarczyk wyśpiewał III miejsce w swojej kategorii wiekowe.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom oraz opiekunom za pomoc i zaangażowanie.
Dzieci zakwalifikowane do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej zostały przyjęte.
26 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach
odbył się finał Wojewódzkiego Kulturowego Konkursu Języka Angielskiego ,,Open your Mind to Culture’’. W tym roku konkurs dotyczy Szkocji. Został objęty honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, merytorycznym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz honorowym patronatem Towarzystwa Przyjaciół Miasta Perth (Szkocja) w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie:
Maja Derenda - kl. V
Weronika Derenda – kl. VII
Helena Szymczak – kl. VII
Magdalena Lewandowska – kl. VII
Uczennice zdobyły wyróżnienie od Towarzystwa Przyjaciół Miasta Perth (Szkocja) w Bydgoszczy.
Uczestnicy konkursu w czteroosobowych drużynach zmierzyli się z quizem dotyczącym szczegółów związanych z kulturą Szkocji, takimi jak: atrakcje turystyczne, znane postaci, typowe dania czy popularne legendy. Do zadań konkursowych należało również przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. ,,Take a walk with us around Scotland’’ oraz zaprezentowanie jej przed jury konkursu w języku angielskim. Drużyny nagrały też wcześniej filmiki, w których uczniowie prezentowali przepis na szkocką potrawę. Mieli też okazję odreagować stres związany z wymagającymi zadaniami i wysłuchać występu dudziarza. W finale konkursu udział wzięło 9 drużyn drużyny z naszego województwa.
Serdecznie gratulujemy!
Dnia 21 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste powitanie wiosny. Tradycyjnie pożegnano zimę ludowym zwyczajem -spaleniem marzanny oraz powitano wiosnę spacerem przedszkolaków z kolorowymi gaikami. Dzieci przedszkolne uświetniły nadejście nowej pory roku śpiewając o niej piosenki. Podczas przerw rozbrzmiewały na korytarzu z kącika muzycznego wiosenne przeboje, a wśród nich królował utwór Skaldów "Wszystko kwitnie w koło" oraz "Cztery pory roku-wiosna" Antonio Vivaldiego". W tym dniu SU we współpracy z Radą Rodziców przeprowadzili Szkolny Dzień Idola. Dzieci miały możliwość wystąpić w przebraniach za swoich idoli, mogły zaprezentować talent, działalność idola oraz przygotowały na ich temat wystawki. W związku z tym odbyyły sią konkursy. W kategorii klas I-III laureatami zostali: Gabriela Ciborska z kl.III, Lena Bukowska z kl. I oraz Zofia Siwińska z kl.III, a w kategorii klas IV-VII po laury sięgnęli: Anastazja Łukaszewska,Maja Derenda i Nadia Kaszuba.
Dnia 21 marca uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Podczas wizyty zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz możliwościami odbywania praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus. Zwiedzili nowoczesne pracownie branżowe, warsztaty, internat, stajnię i ujeżdżalnię. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnych konkurencjach zawodowych. Na wszystkich czekał ciepły posiłek i słodkie wypieki przygotowane przez uczniów technikum żywienia.
Kolejny raz włączyliśmy się w zbiórkę karmy dla zwierząt z przytuliska w Siedlimowie.
18 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.
Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw.
W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i przedszkola do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy.
Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
Na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.
Oddziały przedszkolne również miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, wspólnie kolorowali dużych rozmiarów plakat z symbolami Irlandii. Uczniowie przebrali się za skrzaty. Na szkolnym korytarzu pojawiło się 14 skrzatów. Na gazetce umieszczone zostały najważniejsze fakty o Dniu Św. Patryka. Atrakcją było szukanie monet podczas długiej przerwy.
14 marca 2025r. uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w miejscu - ,,ZAJAZD BISKUPIN”. Swoją przygodę rozpoczęli od wysłuchania prelekcji na temat zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Następnie podzieleni na grupy piekli mazurki, zdobili je słodkościami, ubijali masło w kierzynkach, robili palmy wielkanocne i malowali owieczki. Po pracy wszyscy chętnie zasiedli do stołu, skosztowali własnych wypieków, jajeczek i kiełbaski. Oczywiście nie obyło się bez zakupów, każdy z pamiątką zadowolony wrócił do domu.
8 marca odbył się Dzień Kobiet w świetlicy wiejskiej w Wójcinie, podczas którego wystąpił Zespół Regionalny Gałganki pod kierunkiem Pani Beaty Jąkalskiej i Pana Dyrektora Pawła Politowskiego. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do pięciu utworów: Czerwone jabłuszko, Pod zielonym dębem, Lipka, Oj zagraj mi muzyko oraz W moim ogródeczku. Na zakończenie występu zespół zaśpiewał Sto lat.
Jak co roku ŚWIĘTO KOBIET obchodzone było w naszej szkole już 7 marca 2025 r. Odbywały się spotkania w klasach i oddziałach przedszkolnych oraz miała miejsce akademia szkolna. Wykonując montaż słowno- muzyczny zaprezentowali się uczniowie klasy I pod kierunkiem P. Małgorzaty Zawadzkiej. Były wiersze, piosenki, ćwiczenia gimnastyczne, pokaz mody oraz dzieci pokazały swoje umiejętności w przygotowanym układzie tanecznym ,,SUPERMOCE”. Na koniec wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatkami, najpierw przez chłopców z klasy 1, potem przez Pana dyrektora Pawła Politowskiego.
W lutym rozpoczęła się akcja "Starsi czytają młodszym-English Storytelling", której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych, rozumienie ze słuchu, poznanie nowego słownictwa, zaznajomienie z literaturą anglojęzyczną oraz rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań książkami. Uczniowie klasy I mieli okazję wysłuchać bajki „Goldilocks and the Three Bears” czytanej przez uczennicę klasy VII Jessicę Goodman.
14 lutego w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z klas IV-VIII. Celem wydarzenia było promowaniem języka angielskiego oraz umożliwienie prezentacji własnych umiejętności wokalnych i językowych.
Jury w składzie – Pani Zuzanna Jąkalska oraz Pani Natalia Jędros oceniało walory głosowe, dobór utworów, interpretację i muzykalność.
Oto laureaci:
I miejsce – Maja Derenda
II miejsce – Hanna Matczak
III miejsce – Kinga Hryniewicz
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za niezapomniane wrażenia.